Chocolate kalitje Machine

Përshkrim i shkurtër:

APLIKIMI:
Kjo makinë është projektuar në bazë të karakteristikave të gjalpë natyral kakao dhe kakao gjalpë ekuivalent (CBE).
Ajo është në strukturën vertikale, në masë çokollatë është ushqyer nga poshtë nga pompë çokollatë, pastaj duke kaluar nëpër katër temperaturës përshtatur zonës dhe një temperaturë zonën e mbajtjes, atëherë prodhimi nga maja e makinës.
Pas këtij procesi, produkti çokollatë do të jetë edhe kristalizuar me shije të butë, duke përfunduar të mirë dhe jetë më të gjatë raft.


Detail Product

Factory Picture and Certificate

Produkt Tags

specifikimet

kapacitet 250 kg / orë
pushtet 8.3kw
ftohje chiller 3HP
peshë 580kg

Të dhënat teknike

 Projekti Model QT-250 QT-500
Kapaciteti (KGS / h) ≥250 ≥500
fuqia kryesore motorike (kw) 2.2 4
Fuqia e ngrohjes (kW) 5 x 4 5 x 4
Pesha (kg) 650 950
Dimensionet e jashtme (mm) 950 × 850 × 1600 1000 cm x 1200 1800

 • Previous:
 • Next:

 • 1-1 2-1 3-1

  Complete solution of chocolate production factory, we offer chocolate production machine, chocolate packing machine,
  chocolate packing materials include aluminium paper, plastic box, PET blister tray, bakery paper cup, muffin paper cup, plastic packing bag, we provide one-stop service.

  Our factory and customers

  4

  We offer OEM and ODM service, with our own in-house quality control and R&D teams, we have senior technical staff and excellent pre-sales after-sales service,
  we will send our technician to your factory for installation the machine and training your staff untill the machine running in good condition
  and your staff know the operation of the machine very well after the machines arrive your factory.

  5

  All of the products are based on original design, we offer the best quality and affordable price,
  will do 100% inspection before products leave our factory, trust you will be satisfied with us.

  Machine loading diagram

  6

   

  Patent Certification

  7

  Na kontaktoni

  Address:

  Suite 408, No.121 Road Gongyuan,
  Haishu District,
  Ningbo, Zhejiang, China

  E-maill:

  sales@mele-chine.com

  Phone:

  0.086-13071910582

  Skype: charles091333

  Hours:

  Gjatë gjithë ditës: 24 orë

  E diel: mbyllur

  FAQ:

  1. How about your quality?

  (1)We have been specialized in chocolate machines for more than 46 years
  (2)We have strict quality inspection department to inspect 12 hours’working status of all the machines beforedelivery so as to make sure the quality.

  2.How about your after-sale service and warranty period?

  (1)We provide one-stop installation (all fees including visa , Transportation, accomdation will be afforded by buyer
  (2) Warranty period: 12 months after delivery.
  (3) We will provide the replacement parts for free due to quality problems underproper operation within warranty period.
  (4) Afterwarranty period, we’ll charge the replacement parts at cost price.
  (5) We provide lifetime technical support for all the machines.

  3. Where are your main markets?
  After 46 years’ development, our chocolate machines have been sold to over 60 countries worldwide , such as Russia,Ukraine, Uzbekistan, America, India, Spain, Peru, Egypt, Poland, Indonesia,Thailand, Bangladesh, Estonia, Armenia, Belgium, etc.

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !